Upravit stránku

ISO 16890: nové skupiny značení filtrů

Pichler nově zavedl značení filtrů dle normy ISO16890

 

 

Ze studií zkoumající účinky jemného prachu na lidské zdraví, kterými se zabývá i Světová zdravotnická organizace WHO, jednoznačně vyplývá vliv znečištění vzduchu na předčasná úmrtí a nemoci souvisejícím s oběhovým a dýchacím systémem.

 

Nová ISO norma 16890 tedy zavádí 4 skupiny filtrů, kde rozhodující je právě účinnost filtrace, která se zpřísňuje díky zvyšujícím se nárokům.
Týká se filtrů skupin G,M a F a nahrazení těchto tříd skupinami:

 1. Coarse
 2. ePM10
 3. ePM2,5
 4. ePM1

 

 

 

Částice prachu se řadí do tzv. PM tříd, například ePM1 (aerodynamický průměr ≤ 1 µm).  Zkratka PM – Particulate Matter = pevné částice, jemný prach, číslice  zde a označení “e” = “eficiency” (účinnost)  znamená:

Coarse – hrubé nečistoty

ePM 10 (≤ 10 µm) – pyl, prach

ePM 2,5 (≤ 2,5 µm)) – bakterie, houby

ePM 1 (≤ 1 µm) – viry, nanočástice

 

Částice se vyskytují  v různých velikostech, mnohé z nich jsou okem neviditelné. S novou normou ISO 16890 se zkouší schopnost filtru zadržet částice z celého spektra velikostí.

 

Kompletní informace a nabídku filtrů naleznete zde 

 

 

SVT kódy v programu Nová zelená úsporám

Stavíte? Rekonstruujete? Uvažujete o vzduchotechnice?

NOVĚ můžete využít dotace v programu Nová zelená úsporám i na registrované jednotky Pichler LG350 a LG450.

 

 

Aplikace PICHLERluft pro všechny jednotky

Jako výrobce vzduchotechnických jednotek musíme jít ve vývoji stále kupředu.  A protože víme, že jedním z důležitých parametrů pro výběr jednotky je také její obslužnost, přinášíme zákazníkům aplikaci, pomocí které budou moci jednotku ovládat odkudkoliv, pohodlně ze svého chytrého mobilního telefonu.

Nové jednotky LG 150A (B), LG 250A, LG 350 a LG 450 je tedy možné ovládat pomocí barevného dotykového panelu tak pomocí aplikace. A to již bez dalších investic
 
Aplikace PICHLERluft je v českém jazyce a je volně stáhnutelná z Google Play.

Ocenění domu s jednotkou Pichler PKOM4

Na veletrhu FOR PASIV 2019 byly vyhlášeny výsledky soutěže Pasivní dům 2018. Jedním z oceněných je také dům, kde s spolu s krbem je srdcem domu vzduchotechnická jednotka Pichler PKOM4 Classic.

Aktualizace aplikace PICHLERluft

POZOR! Prosíme všechny uživatelé kompaktní rekuperační jednotky Pichler PKOM4 využívající k obsluze jednotky aplikaci PICHLERluft o aktualizaci aplikace. 

Nová verze aplikace PICHLERluf APP 1.1 přináší stabilitu aplikace a komfort při komunikaci s výrobcem. Aplikace je zdarma k dispozici na Google Play.

FOR PASIV Praha 2019

Zveme vás na 7. ročník největšího veletrhu pasivních, nízkoenergetických a nulových domů v ČR – FOR PASIV 2019.

 • Datum: 7. – 9. února 2019
 • Pořadatel: ABF a.s.
 • Místo: PVA EXPO PRAHA v Letňanech

Jako bonus pro vás máme vstupenku na veletrh a poradenství zdarma.

PKOM4 získal ocenění Build It Awards 2018 v Londýně

Dne 9. listopadu v Londýně byla naše kombinovaná jednotka s dvěma tepelnými čerpadly PKOM4 vybrána mezi stovkami účastníků jako vítěz kategorie Best Renewable Heating Solution ("Nejlepší udržitelné řešení pro vytápění").

Seznam vítězů podle kategorií: https://builditawards.co.uk/2018-winners/

 

Na veletrhu For Arch představíme novou jednotku LG 350/450

Zveme vás na 29. ročník největšího stavebního veletrhu v ČR – FOR ARCH 2018, kde představíme novou rekuperační jednotku LG 350/450.

 • Datum: 18. 9. 2018 – 22. 9. 2018
 • Pořadatel: ABF a.s.
 • Místo: PVA EXPO PRAHA v Letňanech

Jako bonus pro vás máme vstupenku na veletrh a poradenství zdarma.

Aplikace PICHLERluft pro PKOM4

Kompaktní rekuperační jednotku PKOM4 můžete nyní ovládat nejen prostřednictvím dotykového displeje ovládacího panelu, ale také pohodlně pomocí svého chytrého telefonu s aplikací PICHLERluft.
 
Volně stáhnutelná aplikace PICHLERluft nyní poskytuje přístup k nainstalované rekuperační jednotce PKOM4 z celého světa.

PKOM4 classic získal ocenění GRAND PRIX na veletrhu FOR PASIV 2018

Letos poprvé byla na veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV vyhlášena soutěž o nejlepší exponát či technologii GRAND PRIX.

Porota udělila cenu za nejlepší exponát či technologii společnosti Evora CZ, která do soutěže přihlásila výrobek Pichler PKOM4 classic. 

„Ocenění GRAND PRIX získala společnost Evora CZ za výrobek PKOM4 – kompaktní rekuperační jednotku se čtyřmi funkcemi sloužícími k větrání, vytápění, chlazení a ohřevu TUV. Porota ocenila výrobek za jeho ucelenost, ale i čistý design a komplexní projektovou podporu.“ Viz vyjádření pořadatelů.

Odborná porota byla ve složení:

 • Karel Kabele, FSv ČVUT v Praze (předseda poroty)
 • Josef Smola, předseda rady Centra pasivního domu, FSv ČVUT v Praze
 • a Jiří Petlach, místopředseda Společnosti pro techniku prostředí

Porota hodnotila technické parametry, netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, ekologické hledisko, energetickou úspornost i možnosti uplatnění na trhu.

Budeme na FOR PASIV – 6. veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb Praha

Přijďte si osobně prohlédnout kompaktní jednotku PKOM4 Classic a přesvědčit se o jejích výhodách. 8.–10. 2. 2018 ji bude náš dodavatel vystavovat na veletrhu FOR PASIV 2018 v Praze

Chystá se vychytaná aplikace

Obsluha rekuperační jednotky PKOM4 s aplikací Pichler bude ještě jednodušší. Aplikace má uživatelsky přívětivé, snadné použití a změnu nastavení řízeného větrání nyní zvládne už úplně každý

Jednotka LG 250 má novou verzi A

Neustále testujeme své jednotky, zjištěné poznatky implementujeme do vývoje a zlepšení následně zavádíme do výroby.

Stejně tak je tomu nyní s vylepšením jednotky LG 250. Nový vylepšený model má označení LG 250A.